Wholesaler of a wide range of products which include stainless steel wedge anchors and ss wedge bolts.
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Anchor Diameter | 6 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | ss |
| Packaging Type | Box |
| Thread Length | Full Thread |
| Finish | Bright |
| Drill Hole Diameter | 6 mm |
| Standard | ISO |
| Length | More than 150 mm |
| Anchor Length | 60 mm |
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Bolt Size | M6 |
| Bolt Length | 50 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | 4.6 |
| Coating | Zinc Plated |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | Anchor Bolt |
| Country of Origin | Made in India |
| Quantity per pack | 100 |
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India