Offering you a complete choice of products which include stainless steel washers, stainless steel spring washers, stainless steel star washer, stainless steel flat square washer, ss plain washer and stainless steel taper washers.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| SS Grade | SS 304 |
| Washer Type | Plain |
| Inner Diameter | more than 100 mm |
| Inside Diameter | more than 100 mm |
| Material | ss |
| Surface Finish | ss |
| Outer Diameter | Up to 8 mm |
| Thickness | Up to 0.5 mm |
| Finish | Bright |
| Packaging Type | Packet |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 4 mm |
| Outer Diameter | 8 mm |
| Thickness | 6mm |
| Washer Size | 10 mm |
| Grade | SS 304 |
| Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Finishing Type | Polished |
| Color | Silver |
| Material Grade | SS304 |
| Diameter | 10mm (D) |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Tooth Type | Internal |
| Grade | SS 304 |
| Thickness | 2 mm |
| Diameter | 2 Inch (D) |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Number of Teeth | 15 Teeth |
| Type of Washer | Star Washer |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Washer Size | 6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Square |
| Standard | 304 |
| Surface Finish | Polish |
| Dimension/Size | 4*4 Inch (L*W) |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 2 / Unit Get Latest Price
| Inside Diameter | more than 100 mm |
| Inner Diameter | 10 mm |
| Outer Diameter | 10 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Surface Finish | ss |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| SS Grade | SS 304 |
| Standard | DIN 125 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS 304 |
| Colour | Silver |
| Dimension | 4*4 |
| Inner Diameter | 4 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Outer Diameter | 8 mm |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| SS Grade | SS 304 |
| Inner Diameter | M12 |
| Taper Angle | 1:20 |
| Inside Diameter | 10 mm |
| Material Grade | SS304 |
| Thickness | 15mm |
| Finish | Bright |
| Outer Diameter | Up to 40 mm |
| Standard | IS 5372 |
| Surface Finish | Polish |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Shape | Square |
| Dimension/Size | 3*4 Inch (L*W) |
Minimum order quantity: 500 Piece
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India