Our range of products include carbon steel pipe fittings, stainless steel hydraulic fitting, stainless steel pipe fittings and stainless steel dairy fittings.
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size/Diameter | 2 inches |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 3/4" |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | SCH 20 |
| Standard | ASME B16.9 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Straight |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Thread Size | 1/4 inch |
| Size | 3/4" |
| Steel Grade | SS 304 |
| Material Grade | SS304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Thread Type | BSP |
| Pressure Rating | 250 bar |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size | 3/4" |
| Material Grade | SS304 |
| Size/Diameter | 1.5 inches |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | SCH 20 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Dairy Bend |
| Size | 3/4" |
| Steel Grade | SS 304 |
| Material Grade | SS304 |
| Usage/Application | Industrial |
| Connection Type | Tri Clamp |
| Surface Finish | Internal 180 Grit |
| Gasket Material | Silicone |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Country of Origin | Made in India |
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India