Our range of products include stainless steel nipples and stainless steel pipe nipple.
₹ 50 / Unit Get Latest Price
| Size | 2 inch |
| Material Grade | SS 304 |
| Schedule | SCH 40 |
| Length | 25 mm (1 inch) |
| Thread Type | BSP |
| End Connection | Both End Male |
| End Connection Type | Threaded |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Size | 3 Inch (D) |
| Schedule | SCH 40 |
| Material Grade | SS 304 |
| Thread Length | 2/5 Inch (L) |
| Type of Nipple | Pipe Nipple |
| Length | 25 mm (1 inch) |
| Thread Type | BSP |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 3mm |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Round (Head) |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 500 Piece
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India