Pioneers in the industry, we offer hydraulic pipe fittings, ibr pipe fitting, ms pipe fitting, cast steel fitting, pipe fittings flanges and alloy steel pipe fittings from India.
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | SS |
| Size | 1/2 inch |
| Thread Standard | BSP |
| Product Type | Adapter |
| End Connection Type | Threaded |
| Pressure Rating | 3000 PSI |
| Usage/Application | Industrial |
| Connection Type | Threaded |
| Country of Origin | Made in India |
| Size/Diameter | 3 inches |
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| IBR Status | IBR Certified |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Fitting Type | Elbow |
| Material | Cast Iron |
| Material Grade | ASTM A106 Gr B |
| Nominal Size | 15 NB |
| End Connection Type | Socketweld |
| Pressure Rating | SCH 40 |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material Grade | SS304 |
| Size/Diameter | 2 inches |
| Size | 3/4" |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | Light |
| Coating | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Unit Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 3/4" |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Flanged |
| Working Pressure | Class 150 |
| Standard | ASME B16.5 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Flanged Type | Flanged Elbow |
| Fitting Type | Tee |
| Flange Rating | Class 150 |
| Nominal Size | 25 NB |
| Material | SS |
| End Connection Type | Threaded |
| Flange Standard | ANSI B16.5 |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Plain End |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size/Diameter | 3 inches |
| Material Grade | MS Alloy steel |
| Size | 3/4" |
| Usage/Application | Industrial |
| End Connection | Butt Weld |
| Schedule | SCH 20 |
| Standard | ASME B16.9 |
| Country of Origin | Made in India |
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India