Our range of products include full thread hex bolt and 24 mm titanium bolts.
₹ 95 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS 304 |
| Diameter | 3 mm |
| Diameter (mm) | M8 |
| Length (mm) | 25 |
| Material | Stainles Steel |
| Property Class | A2-70 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Hexagonal |
| Thread Type | Full Thread |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000 / Kg Get Latest Price
| Grade | Grade 2 |
| Size (Diameter x Length) | M10 x 50 mm |
| Diameter | 24 mm |
| Head Type | Hex Head |
| Thread Type | Coarse |
| Set Contains | Titanium bolt |
MAHESH SONI (Owner)
Soni Fastner
GF, 1575/3, B/H Ramji Mandir, Opp Sharma Estate, Bardolpura
Ahmedabad - 380001, Gujarat, India